Makijaż do pracy? O czym pamiętać podczas pracy na Home Office?

Nowa rzeczywistość sprawia, że wiele firm przeszła na pracę zdalną. Spotkania i zebrania twarzą w twarz w biurze zostały zastąpione przez wideokonferencje. Bez względu na to, czy pracujesz na home office lub odwiedzasz stacjonarne biuro, warto zadbać o perfekcyjny makijaż. W tym artykule dowiesz się jak wyglądać perfekcyjnie na pracowniczym video-call’u.

Pracujesz zdalnie? Zamawiaj kosmetyki zdalnie

Praca zdalna nie oznacza, że trzeba rezygnować z porannych rytuałów. Praca w domu potrafi rozleniwić, co sprawia, że wiele kobiet świadomie rezygnuje z porannych zabiegów pielęgnacyjnych. Zamiast makijażu stawia na “no make-up”, a biurowy dress code zamienia na ulubiony dres.

Można pracować bez wychodzenia z domu, podobnie jak można robić zakupy. Statystyki pokazują, że branża beauty cały czas rośnie w siłę. Polki chętnie kupują ulubione kosmetyki w drogeriach internetowych. Dzięki temu mają dostęp do tysięcy produktów bez wychodzenia z domu. Oszczędzają czas i pieniądze. Teraz podczas pracy zdalnej, nie przegapią wizyty kuriera z zamówieniem ze sklepu internetowego. 

Makijaż do pracy zdalnej? O czym pamiętać?

Pracując zdalnie można, zrezygnować z branżowego dress code’u i zamienić go na ulubiony dres i T-shirt. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy trzeba połączyć się ze współpracownikami na wideorozmowie i trzeba wyglądać perfekcyjnie. Praca zdalna w wielu przypadkach nie ogranicza się tylko do jednostajnej pracy przy komputerze. Na wielu stanowiskach obowiązki zawodowe wymagają ciągłego kontaktu z pracownikami, przełożonymi i wspólnikami.

Mając zaplanowane ważne spotkanie na wideokonferencji, warto poświęcić chwilę na podkreślenie swojego wyglądu. Odpowiedni makijaż sprawi, że każda kobieta poczuje się pewniejsza siebie, co w przypadku dyskusji lub przekonania do swojego pomysłu innych jest bardzo ważne. Jak podkreślić swoją urodę, by w oku kamerki internetowej wyglądać perfekcyjnie?

Makijaż do pracy na Home Office — instrukcja krok po kroku

Makijaż na home office różni się nieco od make-upu robionego do pracy w biurze. W domowej stylizacji warto skupić się na naturalnym i lekkim wyglądzie. Szczególną uwagę zwróć na:

  • Pielęgnację skóry — przed zrobieniem makijażu oczyść skórę i użyj lekkiego kremu nawilżającego. W przypadku niedoskonałości użyj ulubionego korektora.
  • Czas na podkład — użycie delikatnego podkładu, pomaga wyrównać koloryt skóry, ale nie będzie wyglądał zbyt ciężko. W makijażu unikaj matujących podkładów, by skóra wyglądała jak najbardziej naturalnie. 
  • Korektor — pomaga usunąć niedoskonałości cery. Warto wybierać te o konsystencji kremowej i odcieniu zbliżonym do naturalnej barwy skóry.
  • Puder — jeśli skóra posiada tendencję do świecenia się, to należy użyć transparentnego pudru. Unikać należy tych ciężkich, które tworzą tzw. efekt maski.
  • Wypełni brwi — użyj do tego delikatnych cieni lub żelowej pomadki do brwi. Nadaj im odpowiedni kształt i starannie wypełnić przerwy. Uważaj na to, by zbyt mocno nie przerysować brwi. 
  • Eyeliner — stworzenie cienkiej warstwy na powiecie nadaje spojrzeniu charakteru.
  • Róż do policzków — pozwala delikatnie podkreślić kości policzkowe. Naturalny odcień umożliwia stworzenie zdrowego rumieńca.
  • Usta — użyj naturalnego odcienia pomadki lub błyszczyka do ust, który dodaje lekkiego kolorytu i dobrze prezentuje się w oku kamerki. Unikaj mocnych kolorów i matowych wykończeń. 

Makijaż do pracy zdalnej to dość specyficzny make-up, który zależy w głównej mierze od indywidualnych preferencji i charakteru pracy. Warto jednak pamiętać o wykorzystaniu sprawdzonych kosmetyków, które podkreślają urodę, a nie przerysowują całej stylizacji.